Saletra amonowa jest najbardziej uniwersalnym ze wszystkich nawozów azotowych. W jej składzie azot stanowi 34%: 17% w formie amonowej i 17% w formie azotanowej. Klasa ziarna to 1 – 4 mm, min. 95%. Nawóz ten składa się z granuli równomiernej o bardzo dużej jednorodności. Ze względu na bardzo wysoką higroskopijność tego środka powlekany jest on specjalną powłoką, dzięki której się on nie zbryla. Dzięki zawartości formy azotanowej nawóz ma bardzo szybkie działanie, polegające na dostarczaniu roślinom tego pierwiastka niezbędnego dla ich prawidłowego wzrostu i rozwoju. Forma amonowa odpowiedzialna jest natomiast za działanie długoterminowe, ponieważ granulki systematycznie uwalniają składniki pokarmowe po wysiewie. Dzieje się tak, ponieważ jest ona zatrzymywana przez kompleks sorpcyjny gleby. Najczęściej saletrę miesza się z glebą albo pozostawia na jej powierzchni przed prognozowanymi opadami deszczu.

 

Przeznaczenie i stosowanie

Ogromną zaletę tego nawozu stanowi fakt, że saletrę amonową 34 stosować można pod wszystkie rośliny. Równie dobrze sprawdza się ona przy uprawach rolnych, roślinach ozdobnych oraz uprawach warzywniczych. Wszechstronność użycia przejawia się także poprzez uniwersalność w kwestii gleb, na jakich można ją stosować – pod tym względem również nie ma ograniczeń. Saletra 34 jest całkowicie rozpuszczalna w wodzie i dostarcza roślinom azot we wspomnianych dwóch formach. Taki układ sprawia, że rośliny maksymalnie zaopatrywane są we wspomniany makroelement we wszystkich technologiach upraw i w dowolnych warunkach glebowych. Dzięki bardzo dużej jednorodności granul dużo łatwiej jest o równomierny rozsiew, a w konsekwencji o uzyskanie takiego samego stanu odżywienia w łanie.

Dawkowanie

Zalecana dawka saletry amonowej wynosi 150 – 200 kg/ha, zależnie od wymagań dokarmianego gatunku i fazy rozwojowej rośliny.

Kontakt: tel.: 55 232 81 58, e-mail:  magazyn@belor-polska.eu