Siarczan Amonu azotanowy jest nawozem granulowanym, zabezpieczonym środkami antyzbralającymi, dzięki którym nie zbryla się trwale, a jego cena jest atrakcyjna. Najważniejszymi jego składnikami są azot (obecny w formie amonowej i saletrzanej) oraz siarka, dzięki czemu można określić go mianem mieszaniny azotanu amonu z siarczanem amonu azotanowego.

Najważniejszą korzyścią płynącą z zastosowania tego środka jest możliwość użycia wiosną azotu i siarki. Ten pierwszy pierwiastek w formie amonowej nie ulega wymywaniu z gleby i jest stopniowo wchłaniany przez rośliny. Dzięki temu bardzo pozytywnie wpływa na ukorzenienie się roślinności, ogranicza pobieranie potasu w nadmiarze i umożliwia lepsze pobieranie fosforu. Fakt, że w składzie obecna jest również zdecydowanie szybciej działająca forma azotu – saletrzana – umożliwia szybszą wegetację roślin natychmiast po zastosowaniu nawozu. Wiosną, dzięki temu, regeneracja jest o wiele szybsza, co jest bardzo ważne, zważywszy na osłabienie spowodowane zimową wegetacją.

Siarka siarczanowa, która również występuje w Siarczanie Amonu azotanowego w dużym stężeniu, jest doskonale rozpuszczalna w wodzie i uodparnia rośliny. Trzeba pamiętać, że największe niedobory siarki w glebie występują na początku wiosny, ponieważ została ona wymyta zimą, więc rozsianie salestrosanu zabezpiecza roślinność w ten pierwiastek oraz uodparnia ją.

Przeznaczenie i stosowanie Siarczanu Amonu azotanowego

Siarczan Amonu azotanowy zazwyczaj stosuje się wiosną, zwłaszcza na rzepak i zboża ozime. Można go stosować pod wszystkie zboża uprawne wczesną wiosną, a także pod rośliny okopowe, warzywa i w sadownictwie. Najlepiej jest stosować ten nawóz poprzez płytkie wymieszanie go z glebą, natomiast w przypadku rozsiewu pogłównego zastosować go przed spodziewanymi opadami deszczu. Uprawy wieloletnie również należy nawozić Siarczanem Amonu wiosną. Powinno się go przechowywać zabezpieczonego przed działaniem wody i nasłonecznieniem.

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na nawozy w dobrych cenach.