Nawóz Saletrzak 27 N

W składzie znajduje się:

  • azotu (27%) w formie amonowej i azotanowej,
  • wapnia (6%),
  • magnezu (4%).

Saletrzak jest nawozem bardzo uniwersalnym, a jego cena jest konkurencyjna. Ten rodzaj jest nawozem dobrze rozpuszczalnym w wodzie, co zwiększa jego przyswajalność, dodatkowo jest on obojętny i nie zakwasza gleby. Zawartość wapnia sprawia, że poprawie ulegają stosunki powietrzno-wodne w glebie i na lepsze zmienia się także jej odczyn. Magnez, który również jest obecny w składzie, zapewnia natomiast lepszy rozwój i wzrost roślin, ponieważ jest niezbędnym elementem tych procesów. Pełni on również kluczową rolę w przemianie materii zachodzącej w roślinach oraz w budowie tkanek. Azot natomiast jest wolno wymywany z gleby, dzięki czemu wpływa na ukorzenienie się uprawianych roślin. Szybko działająca forma saletrzana nawozu sprawia, że przyspiesza wiosenną regenerację roślin po okresie zimowej wegetacji.

Nawóz występuje w formie granuli równomiernej o dużej jednorodności, która się nie zbryla. Klasa ziarnowa to 2 – 5 mm, min. 95%.

Przeznaczenie i stosowanie saletrzaku

Saletrzak jest bardzo uniwersalny, ponieważ nadaje się do każdego rodzaju gleby, w szczególności jednak jego stosowanie polecane jest na glebach ubogich w magnez i kwaśnych. Można go również stosować w uprawie wszystkich rodzajów roślin. Także pod względem terminu użycia jest on uniwersalny, można go bowiem rozsiewać przedsiewnie i pogłównie. Trzeba jednak pamiętać, że w przypadku stosowania pogłównego wskazany jest wysiew przed spodziewanymi opadami deszczu albo wymieszanie saletrzaku z glebą, by ograniczyć straty azotu.

Dawkowanie nawozu

W zależności od gatunku rośliny i jej fazy rozwojowej zalecana dawka to 150 – 200 kg/ha. Produkt dostępny jet w workach po 50 kg oraz w półtonowych big bagach. Przechowywać należy je zabezpieczone przed wodą i nasłonecznieniem.

Saletrzak

Użycie tego rodzaju nawozu jest wskazane w przypadku najróżniejszych gleb. Jego uniwersalność sprawia, że można wykorzystywać go pod wszystkie rośliny uprawne, w tym okopowe, pastewne, jak i przemysłowe. Sprawdzi się jako użyźniacz gleby pod zboża ozime i jare, jak również w sadownictwie.

Azot, który saletrzak 27 zawiera w dwóch postaciach – wolniej działającej amonowej i przynoszącej szybsze efekty saletrzanej – daje pozytywne efekty na wielu płaszczyznach. Każda z form azotu przynosi odmienne korzyści. Do najważniejszych, gwarantowanych przez azot amonowy, należy:

  • umocnienie systemu korzeniowego roślin,
  • regulacja w zakresie pobierania przez roślinę fosforu i potasu,
  • możliwość długotrwałego oddziaływania dzięki odporności na wymywanie z gleby.

W przypadku azotu saletrzanego, do najważniejszych korzyści należą:

  • przyspieszanie wegetacji roślin, umożliwiające ich wiosenną regenerację,
  • wspieranie prawidłowego wzrostu roślin w momencie ich największego zapotrzebowania na składniki mineralne i pierwiastki.

Dwuskładnikowa struktura preparatu czyni go jednym z najbardziej uniwersalnych nawozów dostępnych na rynku. Dzięki temu, saletrzak świetnie sprawdza się w polskich warunkach, doskonale korespondując z klimatem i glebami. Cena dostępnego w naszej ofercie produktu należy do najniższych na rynku. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów, oferujemy uniwersalne rozwiązania w kwestii nawożenia, niewymagające dużych inwestycji. Przyswajalność, jaką cechuje się ten preparat, czyni go jednym z najchętniej stosowanych przez osoby zajmujące się uprawą roślin na mniejszą i większą skalę. Saletrzak 27 jest najczęściej używany pod zboża ozime i jare, na przykład jęczmień, pszenicę i pszenżyto. Sprawdzi się również przy uprawie roślin motylkowych, kukurydzy, buraka cukrowego, ziemniaka czy rzepaku.

Dlaczego warto zdecydować się na zastosowanie tej substancji? Poza swoją uniwersalnością ma ona kilka innych istotnych zalet, czyniących z niej środek użyźniający o najszerszym zastosowaniu. Obecny w składzie saletrzaku węglanu wapnia gwarantuje wolniejsze działanie, co z kolei sprawia, że zawarty w nim azot jest znacznie dłużej dostępnym dla roślin. Wpływa to na wyjątkową efektywność tego użyźniacza, podobnie jak możliwość jego wczesnego zastosowania bez ryzyka utraty związków azotowych. Ponadto obecność tego pierwiastka w formie amonowej i saletrzanej gwarantuje jego doskonałe przyswajanie przez rośliny. Jeśli poszukujesz nawozu, który sprawdzi się do zastosowania pod wiele roślin i wspomoże je zarówno w regeneracji po zimowym okresie osłabienia, jak i w intensywnym wzroście, trudno o lepszy wybór, niż saletrzak. Szerokie zastosowanie i niewątpliwa efektywność działania czynią z niego środek użyźniający, na którym nikt się nie zawiedzie.

Oferowany przez nas produkt to nie jedyny nawóz, jaki mamy w asortymencie. Jeśli poszukujesz kompleksowego zestawu, umożliwiającego wspieranie prawidłowego rozwoju roślin przez cały rok, zapoznaj się z naszym asortymentem. Chętnie doradzamy Klientom w przypadku pojawienia się jakichkolwiek wątpliwości dotyczących wyboru.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na nawozy i ich cenami.

Kontakt: tel.: 55 232 81 58, e-mail: magazyn@belor-polska.eu