Nawóz Saletra Amonowa 34,4

Saletra amonowa jest najbardziej uniwersalnym ze wszystkich nawozów azotowych. W jej składzie azot stanowi 34%: 17% w formie amonowej i 17% w formie azotanowej. Klasa ziarna to 1 – 4 mm, min. 95%. Składa się z granuli równomiernej o bardzo dużej jednorodności. Ze względu na bardzo wysoką higroskopijność tego środka powlekany jest on specjalną powłoką, dzięki której się on nie zbryla. Dzięki zawartości formy azotanowej ma bardzo szybkie działanie, polegające na dostarczaniu roślinom tego pierwiastka niezbędnego dla ich prawidłowego wzrostu i rozwoju. Forma amonowa odpowiedzialna jest natomiast za działanie długoterminowe, ponieważ granulki systematycznie uwalniają składniki pokarmowe po wysiewie. Dzieje się tak, ponieważ jest ona zatrzymywana przez kompleks sorpcyjny gleby. Najczęściej saletrę miesza się z glebą albo pozostawia na jej powierzchni przed prognozowanymi opadami deszczu.

Nawozy azotowe m.in. saletra często przyswajalne są przez rośliny w formie bezpośredniej, służą głównie zwiększeniu wydajności upraw. Nawozy wykorzystywane są głównie w sektorze rolnym.

Przeznaczenie i stosowanie – granula równomierna

Ogromną zaletę tego nawozu stanowi fakt, że saletrę amonową 34 stosować można pod wszystkie rośliny, a cena tego nawozu jest atrakcyjna. Równie dobrze sprawdza się ona przy uprawach rolnych, roślinach ozdobnych oraz uprawach warzywniczych. Wszechstronność użycia przejawia się także poprzez uniwersalność w kwestii gleb, na jakich można ją stosować – pod tym względem również nie ma ograniczeń. Saletra 34 jest całkowicie rozpuszczalna w wodzie i dostarcza roślinom azot we wspomnianych dwóch formach. Taki układ sprawia, że rośliny maksymalnie zaopatrywane są we wspomniany makroelement we wszystkich technologiach upraw i w dowolnych warunkach glebowych. Dzięki bardzo dużej jednorodności granul dużo łatwiej jest o równomierny rozsiew, a w konsekwencji o uzyskanie takiego samego stanu odżywienia w łanie.

Dawkowanie Saletry

Zalecana dawka saletry amonowej wynosi 150 – 200 kg/ha, zależnie od wymagań dokarmianego gatunku i fazy rozwojowej rośliny.

Saletra nawóz

Oferowana przez nas saletra amonowa jest jednym z najpopularniejszych środków użyźniających, wykorzystywanych zarówno w przypadku profesjonalnych upraw, jak i tych na mniejszą skalę – także hobbystycznych. Dlaczego nawóz ten jest tak powszechnie stosowany? Głównym powodem jest fakt, że saletra 34 cechuje się uniwersalnym działaniem, dzięki czemu znajduje zastosowanie w przypadku najróżniejszych roślin uprawnych. Niebagatelne znaczenie ma również cena, wyjątkowo atrakcyjna, zwłaszcza w przypadku skorzystania z oferty naszego sklepu. Dostępna u nas granula równomierna nie zbryla się, dzięki czemu równomiernie się rozprowadza. Saletra może być wykorzystywana do najróżniejszych gleb, pod wiele gatunków roślin – od motylkowych po zboża ozime i jare. Osoby poszukujące wszechstronnego środka, który można wykorzystać na różne sposoby w ogrodzie czy na terenie upraw, na pewno docenią ten nawóz.

Kontakt: tel.: 55 232 81 58, e-mail: magazyn@belor-polska.eu